השקעות בארה"ב

הבטי מס של פעילות עסקית בארצות הברית

מיסוי הכנסות שוטפות משכירות ורווחי הון ממכירת הנכסים, הם שונים לחלוטין בארה"ב לעומת הארץ ועל כן ישנה השפעה על כדאיות ההשקעה. בכדי לפעול בצורה עסקית חכמה ונכונה במדינה זרה, יש להכיר לעומק את היבטי המס והסקנציות השונות, ובכך להימנע מטעויות שעלולות לעלות לכם ביוקר.
משקיעים רבים מישראל, מרחיבים את פעילותם העסקית לארה"ב, הודות לשוק הענק הקיים במעצמה זאת, ופתיחותו הרבה ליוזמות עסקיות. ארה"ב הינה מדינת הגירה המעודדת יוזמות, בפרט בתחום העסקי. בעשור האחרון קיימת נהירה גדולה של משקיעים ישראלים לרכישת נדל"ן להשקעה, וכן חברות רבות בתחום ההייטק גם כן, שואפות לכבוש את השוק האמריקאי.
התמריץ להשקעות נדל"ן בארה"ב, החל בעקבות התפוצצות בועת הנדל"ן לפני כעשור. משקיעים רבים ניצלו את הירידה התלולה במחירי הנדל"ן, לרכישת נכסים במחיר זול יחסית. הריבית האפסית שהעניקו הבנקים בישראל, בשילוב מחירי הנדל"ן הגבוהים בארצנו, עודדו ישראלים רבים בעלי הון של עשרות אלפי דולרים בלבד, לרכוש דירות או יחידות השתתפות במיזמי בניה בארה"ב.
עם זאת, מומלץ תמיד לשקול היטב באיזו צורת התאגדות יפעל העסק בארה"ב, מכיוון שעלולות להיות לכך השלכות מס מרחיקות לכת. בנוסף לבדיקת כדאיות השקעה במיזם עסקי בארה"ב, המשקיע חייב לבדוק היטב איזה מבנה משפטי הוא המתאים ביותר להשקעתו, מבחינת הפחתת סיכונים וחיסכון בתשלומי מס.

קיימות מספר אופציות פופולריות לפעילות עסקית במסגרת חברה פרטית בארה"ב:

חברה שקופה וחברה בערבון מוגבל, מאפשרות חיסכון ניכר בתשלומי מיסים, כיוון שהמס מוטל על בעלי החברה בלבד. דהינו, אין מיסוי דו שלבי-מס על החברה ומס על הבעלים בעת משיכת רווחים לכיסם בצורת דיבידנדים. המשקיע הזר, שאינו מתכונן לקבוע את מקום מושבו בארה"ב, לא יוכל להתאגד כחברה שקופה.

חברה בערבון מוגבל הינה התאגדות פופולרית בקרב משקיעים בתחום הנדל"ן, ובפרט בקרב משקיעים זרים. משקיעים קטנים, יתכן שיחליטו לרכוש נדלן תחת שמם, ללא התאגדות כחברה. פעילות עסקית בארה"ב באמצעות חברה ישראלית, דהינו חברה זרה, גם אפשרית. יש לכך יתרונות בצמצום חשיפה למיסי עזבונות המוטלים גם על אזרחים זרים, ביחס להשקעותיהם בארה"ב.

מאידך יהיה קושי למשוך את הרווחים ולהעבירם לישראל, במהלך הפעילות העסקית מכיוון שנטל המס במקרים אלה הינו כבד. המשקיע יצטרך להמתין בסבלנות עד להפסקה מוחלטת של פעילותו העסקית, על מנת שלא יוטלו עליו "קנסות", בגין משיכת רווחים והעברתם לישראל.

חשיבות הגשת הדוחות בארה"ב

ארה"ב עושה ככל שביכולתה בכדי שלא לפספס כספים אשר לא דיווחו עליהם, ובכדי לעקוף זאת המדינה מטילה חובת ניכוי מס. הדין קובע שבמצב שבו מתבצעת מכירת נדל"ן של יחיד זר לאזרח אמריקאי, האחרון מחויב לנכות מס במקור מהתשלום לאזרח הזר בשיעור של 15% מהשווי של הנכס ולא על הרווח.

משקיעים זרים שמחזיקים בנכסים בארה"ב, חייבים לדווח לרשויות המס בארה"ב בדוח מס NR1040, זאת בכדי לקבל החזר על מס היתר ששולם ומהווה את ההפרש המס האפקטיבי לבין המס שנוכה במקור. חובת הדיווח לרשויות האמריקאיות היא שנתית ומועדי ההגשה של דוחות המס האמריקאים משתנים בהתאם לסוג הדוח. אי הגשת דוחות לרשויות המס האמריקאיות, הינה עבירה פלילית הכרוכה בקנסות וסנקציות כלכליות חמורות.

ארה"ב מהווה יעד אטרקטיבי מאוד עבור השקעות נדל"ן, וישראלים תופסים שם נתח שוק די גדול בשוק האמריקאי. עם זאת, בכדי להשקיע בצורה בטוחה ורווחית, יש צורך באיש מקצוע אשר מתמחה בתחומי החשבונאות והמיסים בישראל וארה"ב יחד ובכך יקל עליכם בשורה ארוכה של בירוקרטיות שונות.

כשלב התחלתי, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, ולקבל ייעוץ ראשוני מרואה חשבון עם ותק וניסיון עשיר, אשר יענה עבורכם על כל שאלה.

טיפים להתמודדות עם דרישה להגשת הצהרת הון:

אלי יעקבי רואה חשבון יסייע לכם בהגשת הצהרת הון שתעמוד בהצלחה מול שאלות ובדיקות מס הכנסה.

צרו קשר עם משרדנו

לתיאום פגישה ולקבלת פרטים נוספים :

צרו קשר עם משרדנו

לתיאום פגישה ולקבלת פרטים נוספים :

דילוג לתוכן